Spółka Dadelo S.A. finalistą międzynarodowej nagrody dla wschodzącej gwiazdy europejskiego rynku kapitałowego

23/08/2021

Dadelo znalazło się wśród finalistów prestiżowej nagrody European Small and Mid-Cap Awards 2021 przyznawanej przez Federation of European Securities Exchanges (FESE). Jest to nominacja w kategorii Rising Star, przeznaczonej dla małych i średnich spółek notowanych na rynkach giełdowych.

O nagrodę rywalizują firmy o maksymalnej kapitalizacji do 50 milionów euro, które od chwili debiutu giełdowego spełniają wymagania w zakresie obowiązków informacyjnych, jakości zarządzania oraz stopy zwrotu.

Nagrodę w 2013 roku ustanowiła Federacja Giełd Europejskich oraz organizacja European Issuers we współpracy z Komisją Europejską. Stworzono ją w celu promowania dynamicznie rozwijających się firm z całego kontynentu.

Nominacja bydgoskiej spółki do konkursu i znalezienie się w wąskich gronie finalistów kategorii Wschodzących Gwiazd jest dużym wyróżnieniem. Dadelo zostało docenione przez międzynarodowe Jury, złożone z uznanych dziennikarzy oraz niezależnych ekspertów w dziedzinie rynków kapitałowych.  Wyróżnienie potwierdza potencjał firmy i z pewnością pomoże w promowaniu polskich biznesów wśród zagranicznych inwestorów.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Dadelo jest krajowym liderem w branży internetowej sprzedaży rowerów, odzieży rowerowej, a także części i akcesoriów kolarskich.