Grupa kapitałowa

Dadelo S.A. należy do Grupy Kapitałowej OPONEO.PL, operującej na rynku e-commerce. Podstawowa działalność Grupy to dystrybucja opon i felg online.  

Jednostką dominującą jest OPONEO.PL. S.A., prowadząca sklep internetowy Oponeo.pl, który od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera internetowej sprzedaży opon w Polsce. Ekspansja marki prowadzona jest także zagranicą, za pośrednictwem platform e-commerce, skierowanych do klientów w kilkunastu państwach. Od 2007 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2019 roku Grupa odnotowała rekordowe przychody ze sprzedaży, które wyniosły 962 mln złotych. 

Poza Dadelo S.A oraz Oponeo.pl S.A w skład Grupy OPONEO.PL wchodzą następujące spółki zależne:

  • Opony.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Opony.pl Sp. z o.o. od 25 lutego 2010 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO.CO.UK LTD z siedzibą w Londynie, Anglia. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO.CO.UK LTD od 30 lipca 2012 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • Oponeo.de GmbH z siedzibą w Berlinie, Niemcy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Oponeo.de GmbH od 06 września 2012 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • OPONEO Lastik Satış ve Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi z siedzibą w Stambule, Turcja. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką OPONEO Lastik Satış ve Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi od 02 października 2012 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej (w likwidacji).
  • Hurtopon.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Hurtopon.pl Sp. z o.o. od 20 grudnia 2013 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • Oponeo International Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę nad spółką Oponeo International Sp. z o.o. od 01 czerwca 2020 roku i jest w posiadaniu 100% udziałów w kapitale podstawowym jednostki zależnej.
  • ROTOPINO.PL S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. OPONEO.PL S.A. sprawuje kontrolę na spółką ROTOPINO.PL S.A. od dnia 29 grudnia 2020 roku i jest w posiadaniu 100% akcji w kapitale podstawowym ROTOPINO.PL S.A.