Dadelo partnerem strategicznym Rowerowej Stolicy Polski

24/03/2021

Już wkrótce rusza trzecia edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści z całego kraju, dzięki pokonywanym kilometrom, będą zbierali punkty dla swoich miejscowości i zdobywali nagrody. Ogólnopolskie przedsięwzięcie promuje jazdę na rowerze jako alternatywny środek transportu oraz sposób na aktywne spędzanie czasu. W tym roku Spółka Dadelo S.A. została sponsorem strategicznym akcji.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, chcące zaktywizować mieszkańców oraz pokazać, że jazda na rowerze ma wiele zalet. Z roku na rok inicjatywa budzi coraz większe zainteresowanie. W pierwszej edycji (2019) przyłączyły się do niej 23 miasta prezydenckie. Rok później było ich aż 44 i wiele wskazuje na to, że tym razem padną kolejne rekordy. Tylko podczas ubiegłorocznych zmagań uczestnicy przejechali w sumie aż 3,6 mln kilometrów!

Główny etap rywalizacji rozegra się między 1 a 30 czerwca 2021 roku. Wówczas osoby, które ściągną darmową aplikację „Aktywne Miasta”, będą zbierać punkty zasilające konta poszczególnych miast, biorących udział w akcji. Miasta, dla których rowerzyści i rowerzystki „wykręcą” najwięcej kilometrów, otrzymają przechodni puchar oraz tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Trafią do nich także nowe stacje naprawy rowerów. Natomiast do najbardziej aktywnych uczestników z całego kraju, przodujących w rankingach indywidualnych, powędrują nagrody ufundowane przez sklep CentrumRowerowe.pl, należący do spółki Dadelo. Są to m.in. rowery marki Kellys oraz akcesoria rowerowe. Przed rozpoczęciem głównej rywalizacji można wziąć udział w oficjalnym treningu (21.03-21.05.2021). To świetna okazja do przygotowania się do sezonu oraz zapoznania z aplikacją „Aktywne Miasta”, w której można śledzić poczynania miast w rywalizacji.