Akcjonariusze

Struktura akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% w ogólnej liczbie głosów Spółki.

AkcjonariuszIlośc akcji i głosów na WZA% akcji w kapitale zakładowym i głosów na WZData aktualizacji
Oponeo.pl S.A.6 867 500,0059,89%2020-12-04
Santander TFI S.A. (poprzez fundusze inwestycyjne)585 000,005,10%2021-02-11
Generali OFE575 000,005,01%2020-12-28
Pozostali (Inwestorzy obejmujący Akcje oferowane)3 440 000,0030,00%2021-02-11

Akcjonariusz Kontrolujący

Oponeo.pl S.A. jest spółką założoną i prowadzącą działalność zgodnie z przepisami prawa polskiego, z siedzibą w Bydgoszczy (adres: ul. Podleśna 17, 85-145 Bydgoszcz, Polska), wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, XIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000275601 oraz posiadającą identyfikator podmiotu prawnego LEI numer: 2594002CODGL8KBA5491. Działalność Akcjonariusza Kontrolującego polega na sprzedaży detalicznej części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (głównie opon i felg) przez Internet przy wykorzystaniu polskich i zagranicznych witryn internetowych oraz narzędzi informatycznych wspomagających sprzedaż. Poniższa tabela przedstawia strukturę akcjonariatu Akcjonariusza Kontrolującego:

Liczba akcji i głosów na WZA% akcji w kapitale zakładowym i % głosów na WZ
Ryszard Zawieruszyński3.081.20022.11%
Dariusz Topolewski3.001.59221.54%
Rockbridge TFI S.A.1.381.8919,92%
Generali PTE S.A.1.282.6459,20%
AEGON OFE1.155.0008,29%
Norges Bank968.8386,95%
Pozostali3.064.83421,99%
Razem13.936.000100,00%
Zaktualizowano 3.12.2020